Mieszkania w blokach to ciekawy temat jeśli chodzi o remonty. Dlaczego? Ponieważ są to bardzo wymagające logistycznie przedsięwzięcia. Remont w takim miejscu powinien być prowadzony na innych zasadach niż np. w niezależnym domu jednorodzinnym. To co może komplikować remont mieszkania w bloku to np. hałasy przeszkadzające sąsiadom czy brak wystarczającej ilości miejsca, potrzebnej do zmagazynowania materiałów remontowych. Na szczęście można sobie z tym poradzić.
Zadbaj o usunięcie odpadów
Aby móc rozpocząć remont mieszkania, często konieczne jest usunięcie z niego dużych ilości gruzu oraz innych odpadów. Od sprawnego wykonania tego zadania zależy czas, który trzeba poświęcić na remont. Najlepszym rozwiązaniem może być wynajęcie kontenera, który zostanie ustawiony pod blokiem i do którego będziemy wsypywać wszelkie odpady. Kontener taki można wynająć na określoną liczbę dni. Dobrze jest jednak zaplanować czas, na który będzie on nam potrzebny, tak by nie płacić za bezużyteczne stanie kontenera na trawniku. Pamiętajmy również wcześniej o tym, aby uzyskać zgodę zarządu lub administracji osiedla na ustawienie takiego pojemnika na chodniku lub miejscu parkingowym.
Gromadzenie materiałów budowlanych
Żeby remont rzeczywiście szedł sprawnie, warto wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Jeśli nie można wszystkich zgromadzić w mieszkaniu, być może warto porozmawiać z sąsiadami i na kilka tygodni wynająć od nich komórkę lokatorską w piwnicy, w której zostaną złożone materiały. W zamian za to można im zaoferować pewną gratyfikację finansową.
Znalezienie sprawdzonych wykonawców
Kolejny ważny krok do przyspieszenia remontu mieszkania w bloku, to znalezienie fachowców, którzy dobrze się na swojej pracy znają. To także nie jest łatwe zadanie, gdyż najlepsi w swoim fachu mają zarezerwowane terminy na kilka miesięcy do przodu. Remont należy zatem planować z wyprzedzeniem, zabezpieczając w międzyczasie niezbędne środki na jego pokrycie. Jeśli oszczędności to za mało na ten cel, pożyczka gotówkowa jest alternatywnym źródłem finansowania. Za pożyczone pieniądze będziemy mogli jednorazowo zakupić większą ilość materiałów, być może uzyskując korzystny rabat. Pożyczka gotówkowa może również przydać się do tego, aby zapłacić wynagrodzenie wykonawcom, jeśli uda nam się znaleźć takich z okienkiem w swoim terminarzu. Inwestycja w remont mieszkania zawsze jest sporym wydatkiem, w którym trzeba uwzględniać nieprzewidziane koszty. Właśnie na takie okoliczności pożyczka może się przydać – traktujmy ją jako zapasowe źródło pieniędzy.